آموزش آنلاین مفید ثانی

معرفی 5 ابزار مفید برای تولید محتوا در آموزش آنلاین مفید

اگر ابزار آموزشی آنلاین مفید تولید می کنید، به محتوای کیفی نیاز خواهید داشت، خصوصا اگر نیازهای کاربر نهایی تان دائم درحال تغییر است. برای اجراء مناسب و موثر اینکار، شما به مجموعه از ابزارها و نرم افزارها نیاز دارید5ابزار ضروری برای آموزش آنلاین  نیاز دارید که در ادامه به آن می پردازیم.

پیشنهاد مطالعه >>> آموزش مجازی چیست؟

1-ابزارهای تالیف:

ابزار تالیف شما، مهم ترین آیتم در ارائه آموش الکترونیکی است.

بطور ایده آل، یک ابزار تالیفی می بایست انعطاف پذیر بوده و استفاده از آن آسان باشد، عکس العمل سریع داشته و قادر باشد به سرعت محتوایی را تولید کند که نیازهای کاربر نهایی را تامین می نماید. بسیاری از تولیدات مدردن تالیف، مثل Elucidat ، تمامی این نیازها را مد نظر قرار می دهد. سهولت استفاده، خصوصا، از اهمیت زیادی برخوردار است بطوریکه شما می توانید به Subject Matter Experts (SMEs),، تکیه کنید. انتشار بارگیری که در Elucidat، وجود دارد، شما را قادر می سازد تا آموزش هایتان را با سرعت بیشتری وارد بازار کنید.

2-سیستم های مدیریت آموزش(LMSs)

درحالیکه ابزارهایی مثل Elucidat آپشن self-hosting دارند، باز هم ممکن است شما برای ارائه تمام آموزش الکترونیکی تان به مخاطب، به پلت فرم نیاز داشته باشید، همچنین برای اینکه بتوانید برنامه آموزشی مخصوص به خودتان را طراحی کنید یا بتوانید محصول آموزشی تان را بصورت تجاری به فروش برسانید، بازهم به پلت فرم نیاز دارید.

بازار تکنولوژی های آموزشی بسیار رو به رشد است و با تنوع گسترده ای از خلاقیت و نوآوری همراه است. با وجود بسیاری از آپشن ها و آکرونیم LCMS, LMS, CMS و … اینکه بدانید دقیقا کدام محصول برایتان مناسب است و می تواند به نیازهایتان پاسخ دهد اندکی به مهارت نیاز دارد. ما در اینجا شما را با  دو آکرونیم  LCMSو.  LMS آشنا می کنیم. نیازهای شما تعیین می کنند که کدام LMS, LCMS یا حتی کدام پلت فرم آموزشی برایتان مناسب هستند.3 LMSs مناسب که احتمالا بخواهید آنها را بررسی کنید عبارتند از:

  1. Administrate
  2. Cornerstone
  3. Do Cebo
آموزش آنلاین ثانی

3-ابزارهای فرآیند تولید – 5Cs

با بیش از 50 سال تجربه تولیدبرای ، تیم سرویس حرفه ای در Elucidat می داند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب چه چیزهایی لازم هستند5C’s framework به شما در برنامه ریزی، طراحی، تولید، پیشرفت و تجاری کردن آموزش های آنلاین کمک می کنند.

آنها 5″ راهنما و قالب رایگان” را به اشتراک می گذارند که می توانید آنها را دانلود کرده و در پروژه تان از آنها استفاده کنید.

  • Capture- اولین گام 5C Frameworkاین قالب به شما در شناسایی مشکلی که احتمالا با آن برخورد کرده اید و تثبیت پروفایل ها برای مخاطبین کمک می کند بطوریکه بتوانید برای رسیدن به هدف قابل ارزیابی و ویژه ای که دارید، راه حل های خوبی پیدا کنید.
  • Conceptualize – این دستورالعمل به شما کمک می کند تا بتوانید علاوه بر هدف مرکزی، در بخش خارجی هدف نیز کار کنید (با یک قالب دستی) ، برای طراحی آموزش دیجیتال ایده کسب کنید، در مسیر ساختار آموزش حرکت کنید و به اینکه چگونه نمونه آزمایشی تهیه کنید و طرح خود را آزمایش کنید، کمک می کند.
  • Create – این قالب ها به شما کمک می کنند تا ایده هایتان را هدف قرار دهید، استایل ویژوآل ها را دسته بندی نمایید، برای نحوه مشارکت و همکاری با افراد ذی نفع و سهامداران برنامه ریزی کنید و از کیفیت فرآیند خود اطمینان حاصل نمایید.
  • Cultivate – اغلب تولیدات مدرن آموزش الکترونیکی، قبل از اینکه به عرصه ظهور برسند، بر تعیین و پیشرفت آنچه که انجام می دهند و پیش بینی امور، تمرکز دارند. این دستورالعمل به شما نشان خواهد داد که چگونه از آنالیتیک های دیتا استفاده کنید، مسیر کار را پیگیری نمایید و تمام پیشرفت های مهم و ضروری را به عمل برسانید.
  • Commercialize – چه بخواهید تولیدات آموزشی انلاین را بفروشید یا نخواهید، فکر تجاری راجع به آنچه انجام میدهید به شما در رسیدن هوشمندانه به اهداف کمک خواهند کرد.

4-ابزارهای اسکرین و ضبط صوتی

کپچر اسکرین شات های استاتیک و توالی های اسکرین اینتراکشن زمانی مفید خواهد بود که توسعه سیستم آموزشی، به سمت ابزارها و یا منابع آنلاین راهنمایی داشته باشد. در اینجا چند ابزار مفید را نام می بریم:

Snagit : یک ابزار قدرتمند برای اسکرین کپچر ویدئو ها و تصاویر استاتیک. Snagit برای اغلب فرآیندهای آموزش الکترونیکی ابزار اساسی و بنیادینی است.

مطالعه کنید >>> مدرسه آنلاین چیست؟

Screencast-O-Matic: به شما امکان می دهد تا ویدوئو اینتراکشن را کپچر نمایید، چه ‘narrator’ وب کم داشته باشید و چه نداشته باشید.

PrtScn: اگر فقط بدنبال یک تصویر استاتیک از اسکرین کامپیوتر خود هستید، از کلید کیبورد PrtScn استفاده کنید. کلید های Alt + PrtScn را بطور همزمان نگهدارید تا بجای ضبط تمام صفحه دسک تاپ، فقط پنجره فعال کپچر شود.  PrtScn تصاویر را در کلیپبورد کپی می کند. از آنجا شما می توانید آنرا در اسلاید پاورپوینت و یا چیزی به سادگی Paint، جایگزین نمایید و سپس اسلاید را بعنوان گرافیک های PNG or JPG خارج نمایید.

5-ابزارهای صوتی و تصویری

صوت ها و تصاویر، در آموزش آنلاین مفید هستند و از آنجاییکه کاربران می توانند به آسانی آنها را در موبایل ببینند و یا بشنوند، رشد رو به گسترشی دارند. ویدوئوها و صوت نباید به موارد گران قیمت تبدیل شوند.

ضبط یک صوت عالی برای فروش، ارائه چند تیپ استثنائی و عالی و یا ترکیب صوت با اسکرین کپچر، راه های بسیار قدرتمندی هستند که برای برقراری ارتباط با فراگیران مفید خواهند بود. حتی می توانید پا را فراتر بگذارید و از ویدئو ها و صوت ها برای تولید سناریوهایی  که فراگیران را در صندلی داغ پاسخ به سوالات می نشیناند استفاده کنید.

مطالعه کنید >>> چه کار کنیم که آموزش آنلاین موثری داشته باشیم؟

: Audacit ابزاری مناسب برای اغلب ضبط های غیر حرفه ای. تمامی عملکردهایی را که احتمالا به آنها نیاز خواهید داشت را در اختیارتان قرار خواهد داد.

Twisted Wave: یک ریکوردر و ویرایشگر بسیار ساده صدا که مزیت آن در این است که وب محور است و بنابراین دانلود و نصب لازم نیست، البته برا مک و iOS ورژن های قابل دانلود وجود دارند.

LOOM: از وب کم برای کپچر صحبت هایتان استفاده می کنید. شما می توانید خودتان در تصویر حضور داشته باشید و یا تصویر خوتان را خاموش کنید و در عوض چیز دیگری را در اسکرین نشان دهید.

گوشی تلفن هوشمند شما! آنرا رو به خودتان یا رو به محیط بگیرید و آنچه که می خواهید را ضبط کنید.

آموزش آنلاین ثانی

کلام آخر:

مانند هر وسیله شخصی دیگری، کیفیت ابزاری که استفاده می کنید و میزان مفید بودن آن، مستقیما بر آنچه تولید می کنید اثر می گذارد.

در این جهان پررقابت لازم است کیفیت خروجی هایی که تولید می کنید را با تکنولوژی های بروز، مانند آنهایی که در اینجا نام بردیم، بروز رسانی کنید.

پلتفرم آموزشی ثانی اولین نرم افزار بومی سازی شده آموزش مجازی در ایران می باشد . اگر شما بدنبال بستری مناسب برای آموزش آنلاین مفید می باشید . پیشنهاد می کنم همین حالا با مراجعه به صفحه سفارش رایگان ، دمو این نرم افزار را دریافت نمایید . همچنین برای مشاهده توضیحات این نرم افزار ، همین حالا به صفحه آپارات ما مراجعه نمایید .

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *