آموزش برخط برای دانش‌آموزان ehkd

مزایای استفاده از آموزش برخط برای دانش‌آموزان

امروزه بسیاری سازمان های آموزشی ، به سمت برگزاری آموزش برخط برای دانش آموزان رفته و به دنبال بستری مناسب به جهت آسایش دانش آموزان ، مدیران مدارس و معلمین می باشند . علت این حجم از علاقه نسبت به سیستم های آموزش مجازی ، مزایای آن است . که ما در اینجا قصد داریم به 10 مزیت استفاده از آموزش برخط برای دانش‌آموزان اشاره کنیم . و در ادامه بستری را به شما معرفی می کنیم که توانایی حل تمام مشکلات آموزشی یک مدرسه را داشته و آموزش مجازی را برای کاربران راحت می کند .

پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه این مطلب ، آموزش برخط چیست و چه کاربردی دارد؟ را مطالعه نمایید .

10 مزیت استفاده از آموزش برخط برای دانش‌آموزان

1-آموزش برخط با زندگی دیجیتال دانش‌آموزان هماهنگ است:

امروزه بسیاری از نوجوانان و برخی از کودکان اوقات زیادی را صرف فعالیت‌های برخط می‌کنند؛ از بازی‌های رایانه‌ای برخط گرفته تا شبکه‌های اجتماعی و گپ‌های روزانه با دوستان و آشنایان‌شان در پیام‌رسان‌های تلفن همراه. حال اگر قرار است بچه‌ها وقت خود را پای اینترنت بگذرانند، چرا از این فرصت برای آموزش و ارتباط معلم و شاگردان استفاده نشود؟

2-آموزش برخط، تصویری است:

تماشای تصویر ویدیویی بیشتر از مطالعه یک متن نوشتاری، حواس مختلف دانش‌آموزان را درگیر و توجه آن‌ها را جلب می‌کند و باعث می‌شود که یادگیری به صورت عمیق‌تری صورت بگیرد.

آموزش برخط برای دانش‌آموزان
آموزش برخط برای دانش‌آموزان

3-آموزش برخط، شبیه بازی است:

به این معنا که می‌توان از عنصر بازی و تفریح برای جلب توجه بیشتر مخاطب و بالا بردن انگیزه او در یادگیری استفاده کرد. بسیاری از ابزارهای برخط، ظاهری جذاب و مفرح دارند و دانش‌آموزان می‌توانند مطالب دشوار را از طریق آن‌ها به شکلی بسیار خوشایندتر و سرگرم‌کننده‌تر بیاموزند.

مطالعه کنید >>> آموزش مجازی چیست؟

4-آموزش برخط، متحرک است:

شما همیشه و در همه‌جا می‌توانید از طریق لپ‌تاپ و تلفن همراه خود به منابع آموزشی دسترسی داشته باشید. از آنجا که میزان دسترسی کودکان و به‌خصوص نوجوانان به تلفن و اینترنت همراه روز به روز در حال افزایش است، چرا از امکان آموزش برخط که همیشه همراه و در اختیار افراد است، برای تسهیل یادگیری استفاده نکنیم؟

5-موانع استفاده گسترده از امکانات آموزش برخط:

دسترسی نداشتن گروهی از دانش‌آموزان به دستگاه‌های دیجیتال و اینترنت

متأسفانه در مناطق محروم و کم‌برخوردار، دانش‌آموزانی هستند که به گوشی تلفن همراه و اینترنت دسترسی ندارند.

6-هزینه مادی و زمانی معلمان برای تولید محتوای درسی:

معلمان ناچارند وقت زیادی را برای یادگیری نحوه استفاده از نرم‌افزارها و چگونگی تولید محتوای درسی مناسب صرف کنند. ضمن اینکه تدریس برخط روش‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارد که نیازمند آموزش و کسب تجربه است.

مطالعه کنید >>> چه کار کنیم که آموزش آنلاین موثری داشته باشیم؟

7-یادگیری اجتماعی:

وقتی یادگیری در محیط اجتماعی و در تعامل با دیگران صورت گیرد، عمیق‌تر و ماندگارتر می‌شود. محیط کلاس‌های درس سنتی، فضایی برای تعامل، گفت‌وگو و یادگیری اجتماعی ایجاد می‌کند که برای دانش‌آموزان بسیار اهمیت دارد.

8-بی‌اطلا‌عی از وضعیت و سلامت دانش‌آموزان:

وقتی دانش‌آموزان به صورت حضوری و فیزیکی در کلاس‌های درس حاضرند، معلم‌ها می‌توانند از سلامت و شرایط خلقی و روحی آن‌ها درک بهتر و عمیق‌تری داشته باشند؛ در حالی که از راه دور و از پشت صفحه نمایشگر نمی‌توان به‌راحتی از احساسات و شرایط روحی و سلامت دانش‌آموزان که تأثیر مستقیم بر یادگیری آن‌ها دارد، آگاه شد.

9-ارتباطات عاطفی و اجتماعی:

یادگیری درس‌ تنها یکی از اهداف آموزشی در مدارس است. از دیگر اهداف مهم آموزش‌وپرورش، کمک به ارتقای سلامت روان، تعاملات اجتماعی و رشد عاطفی و اخلاقی است که جز در سایه تعامل مستقیم و بی‌واسطه با معلمان و سایر دانش‌آموزان حاصل نمی‌شود.

آموزش برخط برای دانش‌آموزان ehkd

مطالعه کنید >>> معرفی 5 ابزار مفید برای تولید محتوا در آموزش آنلاین مفید

10-به هم خوردن نظم و برنامه‌های زمانی:

مدرسه فرصتی را فراهم می‌آورد که دانش‌آموزان در ساعات مشخصی از روز وقت خود را صرف یادگیری و انجام دادن فعالیت‌های درسی کنند و تکرار این روند طبق الگوهای منظم، نظم و ترتیب و قانونمندی را در ذهن دانش‌آموزان نهادینه می‌کند. در حالی که در آموزش برخط، خارج شدن از الگوی منظم مدارس که می‌تواند در هر ساعتی از شبانه‌روز و با هر میزان توقف و فاصله صورت گیرد، این نظم و تعادل را به هم می‌ریزد و دانش‌آموزان را دچار بی‌برنامگی و حواس‌پرتی می‌کند.

حل مشکلات آموزش برخط برای دانش آموزان با پلتفرم آموزشی ثانی

کشف راه‌های جدید برای الهام بخشیدن به دانش‌آموزان هدف آموزشی ارزشمندی است. امروزه بسیاری از نوجوانان و برخی از کودکان اوقات زیادی را صرف فعالیت‌های برخط می‌کنند؛بنابراین کلاس ها و آموزش بر خط یک روش موثر برای یادگیری می باشد.

پلتفرم آموزشی ثانی اولین اپلیکیشن کاملا بومی سازی شده به دست متخصصان جوان ایرانی می باشد . این نرم افزار توانایی حل تمام مشکلات آموزش مجازی را برای تمام مدارس ، دانشگاه ها ، سازمان های آموزشی و …. دارد .

شما به وسیله این اپلیکیشن آموزشی می توانید ؛ کلاس آنلاین ، آزمون آنلاین ، ارسال تمارین ، چت میان استاد و دانشجو ، ارسال اطلاعیه و از کلی آپشن دیگه می تونید استفاده کنید .

شما می توانید برای استفاده از دمو ثانی ، همین حالا با مراجعه به صفحه سفارش رایگان اقدام نمایید . همچنین شما می توانید برای آشنایی بیشتر با نرم افزار آموزشی ثانی ، همین حالا به صفحه آپارات ما مراجعه نمایید .

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *