ثانی مدرسه آنلاین شما

مدرسه آنلاین چیست؟

در دنیای امروز که به طور فزاینده ای رو به دیجیتالی شدن پیش می رود، فناوری در زمینه آموزش نیز به عنوان یک ابزار فوق العاده برای یادگیری و شکل دادن به ذهن های جوان شمرده می شود. یک مدرسه آنلاین (مدرسه مجازی یا مدرسه الکترونیکی یا مدرسه سایبر) دانش آموزان را عمدتا به صورت آنلاین و از طریق اینترنت و نرم افزار یادگیری الکترونیکی آموزش می دهد.

آموزش مجازی از طریق کاربرد چند رسانه ای ها(فیلم، گرافیک و صدا) به جای کاربرد روش آموزش و یادگیری چهره به چهره به آموزش دانش پذیر ها و کودکان می پردازند. با مدرسه آنلاین، معلم ها می توانند بدون نیاز به ساختمانی برای مدارس، بسیاری از مباحث از آموزش حروف الفبا گرفته تا مراحل مختلف رشد یک گیاه را به کودکان آموزش دهند.

مدل های آموزشی در حوزه آموزش مجازی بسیار متنوع است. این مدل های آموزش مجازی از انواع یادگیری از راه دور، که مواد مختلف یادگیری را برای مطالعه مستقل خود استفاده می کنند، تا کلاس های آنلاین و زنده و یادگیری تعاملی را شامل می شوند. اندازه کلاس ها در یک مدرسه آنلاین، از گروه های بسیار کوچک مانند 6 نفر از دانش آموزان تا صد ها نفر را می تواند شامل شود.

مدارس آنلاین در مقایسه با مدارس سنتی

تفاوت اصلی بین آموزش در یک کلاس سنتی و آموزش از راه دور، حضور فیزیکی معلم است. درست است که معلم های یک مدرسه آنلاین با استفاده از یک دوربین و از پشت صفحه مانیتور با دانش پذیر ها تعامل برقرار می کنند، اما اشتیاق آن ها به ارتقا آموزش برابر است با معلمی که به صورت حضوری و با استفاده از تخته سیاه ارتباط برقرار می کند.

مربیانی که در مدارس آنلاین و دوره های اموزش مجازی تدریس می کنند، تجربه و اعتبار تدریس یکسانی در طراحی برنامه درسی و برگزاری دوره های آموزشی دارند و همان عشق و علاقه را نسبت به دانش آموزان خود دارند.

بیشتر بدانید >>> آموزش مجازی چیست ؟

مربی های آنلاین موظف هستند در کارگاه ها و جلسات آموزشی مربوط به تکنولوژی آموزشی شرکت کنند و آموزش هایی با بالاترین کیفیت ارائه دهند. با در نظر گرفتن همه این موارد می توان گفت که شرکت در دوره های آموزشی مدرسه آنلاین، به هیچ وجه محتوای آموزشی مورد استفاده دانش پذیر و نحوه آموزش او را محدود نمی کند.

ثانی مدرسه آنلاین شما

معایبی که مدرسه آنلاین ممکن است داشته باشد

برخی از افراد معتقدند که محدودیت تعامل با معلم ها و هم کلاسی ها ممکن است چالشی در رشد مهارت های رفتاری و اجتماعی دانش آموزان باشد. این گونه استدلال می شود که به دلیل عدم حضور فیزیکی، معلم ها قادر به برقراری نظم و انضباط و حفظ محیط مسالمت آمیز کلاس آنلاین نخواهند بود.

یکی دیگر از معایب احتمالی مدرسه آنلاین ، عدم وجود پیوند قوی بین معلم و دانش آموز می باشد، که وجود این تعامل و ارتباط قوی به طور کلی برای بهبود نگرش دانش آموزان در مورد فعالیت های کلاسی ضروری می باشد. اگر دانش آموزان نتوانند به یک بزرگسال تحت عنوان مربی و معلم اعتماد کنند، در محیط کلاس آن مربی احساس راحتی نخواهند کرد.

در یک مدرسه آنلاین، رشد فردی و تحصیلی هر دانش آموز نیز از طریق ارزیابی الکترونیکی و گزارش ها و سوابق پیشرفت الکترونیکی ساماندهی می‌شود و همین امر می‌تواند کار تنظیم برنامه شخصی متناسب با نیازهای هر دانش آموز را آسان تر سازد. توجه به این نکته ضروری است که اجرا و پیاده سازی مدرسه آنلاین و آموزشگاه مجازی توجه شخصی مربی ها به تک تک دانش آموزان را از بین نمی برد .

زیرا دانش آموزان می توانند به صورت آنلاین در یک جلسه وب کنفرانس با معلم خود شرکت کنند. در واقع، این جلسات آنلاین به دانش آموزان کمک می کند تا درباره نیاز های تحصیلی و اجتماعی خود، آگاهی بیشتری کسب کنند. چرا که نسبت به جلسات حضوری استرس بسیار کمتری دارند.

پلتفرم آموزشی ثانی یکی از جذاب ترین بستر های آموزش الکترونیکی و آموزش مجازی در ایران می باشد . ثانی سعی می کند تمام معایب و مشکلاتی که در آموزش مجازی رخ می دهد را برطرف نماید .

برای آشنایی بیشتر با ثانی ، همین حالا به صفحه خدمات ما مراجعه نمایید .

مزایای یک مدرسه آنلاین

در حالی که معلم‌ها در یک مدرسه آنلاین به صورت جسمی و فیزیکی حضور ندارند، امکان برقراری ارتباط با دانش آموزان از طریق نرم افزار های آنلاین مانند نرم افزار مدرسه و سیستم مدیریت یادگیری ال ام اس در بستر اینترنت فراهم می شود. بنابراین می توانند در زمینه ایجاد تعامل و ارتباط با دانش آموزان سرمایه گذاری کنند.

ثانی مدرسه آنلاین شما

مهم ترین مزیت آموزش آنلاین و آموزش الکترونیکی، در دسترس بودن همیشگی معلم ها است که می تواند به برقراری اعتماد بین معلم و دانش آموز کمک کند. آموزش آنلاین، مشکل مسافت و راه دور را که در آموزش سنتی وجود دارد را حل می کند، زیرا دانش آموزان می توانند از طریق نرم افزاری مثل ادوبی کانکت adobe connect با معلم های خود به صورت تصویری جلسه مجازی تشکیل دهند و با آن ها عامل داشته باشند.

این روش برقراری ارتباط، برای کودکان و دانش آموزان خجالتی احساس راحتی بیشتری در زمان صحبت با معلم های خود به ارمغان می آورد، زیرا آموزش مجازی و آموزشگاه آنلاین استرس و احساس خجالتی که ممکن است در ارتباط چهره به چهره پیش بیاید را از بین می برد.

از مزایای دیگر تدریس آنلاین و آموزشهای مجازی

مختصر و مفید

مختصر سازی مطلب در ارائه آن بسیار مهم است به همین خاطر مطالبی که در آموزش های مجازی ارائه می شود مختصر است تا مطالب غیر مهم جانشین مطالب ضروری نشوند .

در دسترس و بروز

آموزش های مجازی با در دست داشتن رسانه ها می توانند به آسانی نیازهای مخاطبان را برطرف کنند . به همین خاطر شما با داشتن یک گوشی هوشمند به راحتی می توانید در هر ساعت از شبانه روز به یادگیری ادامه دهید.

محدودیت زمان و مکان وجود ندارد

شما می توانید با استفاده از آموزش مجازی در هر زمان و مکانی به آنها دسترسی نامحدود داشته باشید . دوره های آنلاین 60 درصد کمتر از تدریس های سنتی وقت می گیرد و مفیدتر است.

بیشتر بدانید >>> ویژگی های سفارشی ثانی

هزینه کم و باصرفه

دوره های آموزش مجازی (آنلاین) هزینه ای نزدیک به یک پنجم هزینه های کلاس های حضوری دارند به همین خاطر این دوره های راهی برای صرفه جویی و سرمایه گذاری مناسب می باشند.

مناسب برای افراد شاغل و پرمشغله

کلاس های آموزشی آنلاین نیاز به انگیزه ی بالا برای پیشرفت در دوره های مجازی دارد . این نوع آموزش ها برای افراد شاغل بسیار ایده آل و منحصر به فرد است زیرا این کلاس ها ضبط می شوند بنابراین افراد می توانند در هر زمان که بخواهند آنها را دانلود کرده و مشاهده کنند .

روال آموزشی اصولی

هر دوره فرآیند آموزشی و روال یادگیری دارد. برخی درس‏ها ممکن است پیش نیاز دیگری باشند و یا برای یادگیری بهتر و اصولی لازم باشد فراگیر در طول دوره آزمون بدهد و ارزیابی شود.

بازی کاری و ترغیب فراگیران

در بعضی از پلتفرم های آموزشی مانند سیستم آموزش الکترونیکی هم آموز فراگیر می‌تواند قبل از ثبت نام در دوره آن را رسماً شروع کند و امتیاز بگیرد و اگر تمایل داشت یادگیری را ادامه بدهد، و پیشرفت و نمره خود را با جزئیات ببیند.

سخن آخر :

یکی از مهم‌ترین مراحل راه اندازی یک مدرسه آنلاین، انتخاب ابزار و نرم افزارهای آموزشی مناسب است. از جمله ابزار ضروری برای راه اندازی یک مدرسه آنلاین، همانطور بالاتر نیز اشاره شد، سیستم مدیریت یادگیری LMS می‌باشد. در سیستم های LMS می‌توانید به راحتی ترندهای آموزش مجازی مثل گیمیفیکیشن ، واقعیت مجازی در آموزش مجازی، یادگیری اجتماعی، آموزش موبایلی و میکرولرنینگ را پیاده‌سازی کنید.

علاوه بر آن برای برگزاری کلاس آنلاین همزمان نیاز به یک نرم افزار وب کنفرانس مثل ادوبی کانکت یا بیگ بلوباتن دارید. همچنین برای مدیریت مدارس سنتی به صورت مدرن و راحت، می‌توانید از نرم افزار مدیریت آموزشگاه استفاده کنید.

پلتفرم آموزشی ثانی یکی از بستر های آموزش مجازی در ایران می باشد و جهان می باشد . شما می توانید برای مشاهده این وب اپلیکیشن ، همین حالا به صفحه سفارش رایگان مشاهده کنید و برای اطلاع بیشتر درباره ثانی ، به صفحه آپارات ما مراجعه نمایید .

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *